Jitka Petrášová

Jitka Petrášová je všeuměl – maluje, ilustruje, tvoří grafiku, navrhuje oblečení, animuje, vyučuje, a do toho vlastní i malé nakladatelství.
“Ve své dominantní tvorbě – velkoformátové malbě – pracuje se svými prožitky, často nostalgickými vzpomínkami na minulost.”

Její rukopis je minimalistický a expresivní, vyznačující se určitou syrovostí a pestrými,
výraznými barvami.

Bylo by snadné říct, že se narodila se štětcem v ruce, ale není tomu tak. Kresba a malba jí v dětství dělaly společnost vždycky, když se cítila sama. Což se dítěti s nálepkou „měšťák“ na vesnici stává opravdu často. Má za sebou střední i vysokou výtvarně zaměřenou, nicméně cesta na AVU do ateliéru malby k Robertu Šalandovi byla o něco komplikovanější.

Jejím zdrojem inspirace je život a lidé, kterými je obklopena. Do této kategorie samozřejmě patří i domácí mazlíčci.

Co obraz to originál od uznávané malířky

Každý obraz je originál, který je podepsán autorem. V případě zájmu je možné se setkat přímo s malířkou a pobavit se o motivu, který je na obrazu vyobrazen. Každý obraz má jiný rozměr a upřesnění naleznete v detailu.

Obrazy k prodeji naleznete níže a na našem e-shopu

Kupte si originál od mladého umělce. Cena na poptávku.

Bezpečná a rychlá doprava po celé ČR a SK

Pro přepravu využíváme pouze ověřené dopravce GLS a PPL. Každý balíček je pečlivě zabalen tak, aby se mu při přepravě nic nestalo. Při velkých rozměrech zajišťujeme individuální osobní přepravu.